#Kunsteducatie

Ook met je lichaam kan je luisteren

Gepubliceerd op 27 november 2025

Een terugblik op Kinderen worden als componisten geboren

Tijdens Kinderen worden als componisten geboren ontdekten leerlingen van het zesde leerjaar van Land van Nu vijf dagen lang hun innerlijke componist (en choreograaf!). Hun inspiratiebron: Joined at the Hip, een concert dat uitnodigt om je volledig in beweging te laten brengen door muziek.

Joined at the hip onderzoekt de relatie tussen luisteren en beweging. Terwijl drie topmusici strijktrio’s van Mozart, Jadin en Beethoven vertolken, vertaalt danser Mark Lorimer hun klanken in een dans die het luisteren tastbaar maakt. Op een poëtische manier benadert deze voorstelling hoe beweging helpt bij het focussen op luisteren.

De leerlingen woonden een repetitie bij en gingen in gesprek met de muzikanten en danser. Vervolgens creeërden ze in onze danszaal en bij partner AMUZ onder begeleiding van Veerman-kunstenaars Koen De Preter (beweging), Jutta Troch en Mar Berendsen (muziek) hun eigen composities en choreografieën.

Tijdens een toonmoment brachten ze hun composities voor publiek. Hun bewegingen werden begeleid door de livemuziek van de professionele muzikanten. Het was een daverend succes, onder luid applaus van de klas van het vijfde leerjaar, heel wat ouders, familieleden en vrienden. Na afloop kwam het grootste gegil van ontlading, plezier en trots van de leerlingen zelf. 

Kinderen worden als componisten geboren
Kinderen worden als componisten geboren

Foto's door Laure-Anne Iserief


Gerelateerd

Con Brio

Con Brio

Een nieuw partnerschap tussen De Veerman en A Nocte Temporis

Handsfree Antwerpen

Handsfree Antwerpen

It breaks down a normal, typical big ensemble

Sheherazade

Sheherazade

Projectweek over empowerment, emancipatie en de kracht van de verbeelding voor de derde graad van het middelbaar. In samenwerking met het Antwerp Symphony Orchestra.

Samenwerken?

Ben je een kunstenhuis op zoek naar publieksverbreding of -participatie, programma-ontsluiting, langdurige projecten? Wil je de kunstzinnige vakken een doordachte plaats geven in het curriculum van je school? Ben je benieuwd hoe jongeren vandaag kijken naar het verleden en via de kunsten je erfgoed kunnen ontsluiten voor een breder publiek? Ben je benieuwd hoe een duurzaam kunsteducatief of -participatief beleid er zou moeten uitzien? Wil je als gemeenschaps- of cultuurcentrum een plek zijn waar alle leefwerelden elkaar via de kunsten kunnen ontmoeten?  Ben je een kunstenaar op zoek naar ruimte en inhoudelijke ondersteuning?

Laten we samenwerken